Darmowa dostawa od 250 zł  

Nie ma tego co chcesz kupić, Pytaj!  881 424 124

30 dni na zwrot

 

Zastawa Stołowa

Ręcznie malowana porcelana i szkło z limitowanych serii i małych wytwórni

Proponowana w naszym sklepie zastawa stołowa to coś więcej, niż zwykłe naczynia do spożywania posiłków. Jest to pełna elegancja, podkreślająca charakter wnętrza i budująca ciepłą, rodzinną atmosferę w pomieszczeniu. Porcelana zdobiona wieloma, różnokolorowymi wzorami będzie pięknie prezentować się za przeszkloną szafką, oczekując na gości. Przygotowaliśmy zestawienie niezbędnych akcesoriów w każdym domu – filiżanek, talerzy, salaterek, misek, a także cukierniczek, spodków i wielu innych. U nas zaopatrzysz się w zestawy nawet dla kilkunastu osób!

 

 Kubek bullet 380 ml ZAHRA

Kubek bullet 380 ml ZAHRA

Producent: DUO sp z o o
Cena: 20,90 zł
szt.
zobacz więcej
2 filiżanki do espresso

2 filiżanki do espresso

Producent: DUO sp z o o
Cena: 44,50 zł
zestaw
zobacz więcej
Biała filiżanka

Biała filiżanka

Producent: Altom Design
Cena: 12,49 zł
szt.
zobacz więcej

Zastawa stołowa porcelanowa, polskiej produkcji, stylowo i ze smakiem w rodzinnym gronie

Zastawa stołowa porcelanowa powinna się znaleźć w każdym domu, w którym obiad jest czymś więcej niż tylko zwykłym posiłkiem. Serwis obiadowy to użyteczny składnik każdej szanującej się zastawy stołowej. Choć istnieje niezliczona ilość innych zestawów, takich jak zestawy deserowe, zestawy śniadaniowe czy zestawy gościnne, to właśnie zestawy obiadowe to zazwyczaj pierwsze skojarzenie, kiedy myślimy o zastawie stołowej. Najczęściej też to właśnie one spoglądają na nas z meblościanki lub gabloty w dużym pokoju lub kuchni. Współczesne zestawy obiadowe wykonane są z najróżniejszych materiałów a ich poszczególne elementy potrafią przyjmować najróżniejsze kształty – od klasycznych do bardzo nowoczesnych. Duży wybór oraz coraz to nowsze fasony powodują, że jest w czym wybierać zaś w mrowiu propozycji łatwo przeoczyć te najbardziej wartościowe i trwałe. A zestaw obiadowy to nabytek na lata oraz źródło wielu pozytywnych, rodzinnych wspomnień. Warto dobrać go z uwagą. Sklep z polską porcelaną uroda stołu chętnie w tym Państwu pomoże.

Zastawa stołowa porcelanowa, kultura, funkcjonalność i nowoczesność

Zastawa stołowa porcelanowa w naszym sklepie to zbiór fasonów będących połączeniem obiadowej tradycji, funkcjonalności i nowoczesności. Staramy się aby wśród naszych zestawów znaleźli Państwo zarówno akcenty ergonomiczne jak i takie, które pozwolą Państwu zaznać tych wyjątkowych chwil, które przeżywała niezliczona ilość rodzin zasiadających do obiadu od początku istnienia i historii rodzinnych kompletów obiadowych. A jest to historia długa, sięgająca XVII wieku, kiedy to po upowszechnieniu się w Europie chińskiego wynalazku – porcelany, nastąpił gwałtowny rozwój wykonywanych z niej naczyń oraz całych zestawów stołowych. Rozwój ten przypadł na epokę baroku, więc produkowane wówczas zestawy stołowe charakteryzowały się sporym przepychem, kunsztem wykonania oraz – niezwykłą liczbą naczyń, na które zestawy obiadowe się wtedy składały. Szczególnie w rodzinach arystokratycznych w skład takiej zastawy oprócz tradycyjnych naczyń stołowych, znaleźć można było niezliczone ilości sosjerek, mleczników, cukierniczek, solniczek, spodków z przyprawami czy półmisków, zarówno na same potrawy, jak i na odpadki. W skład zestawów obiadowych wchodziła także spora ilość przedmiotów niezwiązanych z samych jedzeniem, takich jak stołowe ozdoby. Zestawy obiadowe rodzin mniej bogatych zawierały oczywiście dużo mniej elementów, choć w porównaniu z dzisiejszymi kompletami, wciąż było ich całkiem sporo. Sytuacja tak utrzymywała się przez cały wiek XIX aż do czasów przed II wojną światową. Mimo trwającej rewolucji przemysłowej i wzrostu znaczenia burżuazji, odświętne serwowanie posiłków wciąż było wyznacznikiem dobrego smaku, a gustowne zestawy obiadowe były niezbędne. Rodzinne zestawy stołowe wciąż imponowały ilością swych składników. Znajdowały się wśród nich także nowe, związane z rozwojem techniki elementy jak tłoczone metalowe patery czy naczynia ze stali nierdzewnej. Podawano na nich zakąski lub desery, zaś z metalowych naczyń serwowano zupy. W czasach powojennych, wobec rozwoju jadłodajni, fast foodów, „jedzenia na mieście” i opakowań jednorazowych znaczenie zestawów obiadowych zmalało. Wciąż jednak pozostają ważnym elementem domowej kuchni i warto posiadać przynajmniej jeden, aby domowe jedzenie smakowało lepiej a niespodziewani goście wspominali nas jak najlepiej.

Zastawa stołowa porcelanowa to rodzinna tradycja

Zastawa stołowa porcelanowa to starannie wyselekcjonowane komplety naczyń wysokiej jakości, wykonane z wysokiej jakości zdrowych materiałów. Chcielibyśmy aby zestawy kupowane w naszym sklepie stały się dla państwa źródłem miłych chwil spędzanych przy wspólnym posiłku w rodzinnym gronie. Wiemy jakie emocje może po latach wywoływać wspólny posiłek w tym samym gronie z tych konkretnych naczyń, w których wszystko smakuje tak, jak w czasach beztroskiego dzieciństwa. Tego samego chcielibyśmy dla naszych klientów, dlatego oferujemy Państwu eleganckie zestawy obiadowe z porcelany oraz zestawy obiadowe z kamionki. Wszystkie nasze komplety z powodzeniem będą służyły Państwu przez wiele lat i z pewnością będą stanowiły ciekawy element dekoracyjny rodzinnego stołu. Naszych zestawów można używać w kuchenkach mikrofalowych oraz w zmywarkach. Niech wspólne spożywanie posiłków z naszych zestawów obiadowych stanie się Państwa nową, rodzinną tradycją. Sklep z polską porcelaną serdecznie zaprasza.

Udzielamy zniżek na kartę Dużej Rodziny

Rodzaj zniżki:

  • 5 % rabatu przy zamówieniu powyżej 200 zł ( rabat nie łączy się z innymi promocjami)
  • 2,5% rabatu przy zamówieniu do 200 zł ( rabat nie łączy się z innymi promocjami)

Aby uzyskać zniżkę należy przed zakupem przesłać nr karty na adres e-mail sklep@urodastolu.pl.

Po weryfikacji numeru karty, odeślemy kupon rabatowy uprawniający do uzyskania zniżki.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl