Darmowa dostawa od 250 zł  

Jeżeli czegoś brak - Zapytaj

 A my  poszukamy. tel 881424124

30 dni na zwrot

 

obrusy plamoodporne

obrusy plamoodporne

Obrus plamoodporny

Co to znaczy obrus plamoodporny?

Obrus plamoodporny wykonany jest zazwyczaj z tkaniny poliestrowej lub materiałów poliestrowo-bawełnianych. Obrusy bawełniane, plamoodporne spotyka się rzadziej ponieważ ochronna apretura plamoodporna z bawełną tworzy mniej trwałe związki chemiczne. Tkanina przeznaczona na obrus w specjalnym procesie technologicznym zostaje pokryta ochronną apreturą plamoodporną. Są to związki fluorkarbonu (fluorocarbon 6-cio węglowy) lub produkty naturalne, które otaczają włókna i tworzą dla materiału ochronną powłokę. Ma to za zadanie chronić tkaninę przed wsiąkaniem rozlanych płynów czy przypadkowo upuszczonych kawałków jedzenia. Rozlany płyn nie tworzy „kałuży” lecz formuje się w kropelki. Im bardziej okrągła i mniej przyległa kropla tym obrus ma większe właściwości plamoodporne.

Jak postępować w przypadku powstania plamy na obrusie?

Podczas użytkowania obrusa plamoodpornego ważne jest aby jak najszybciej usunąć rozlany płyn lub resztki jedzenia. Plamę ścieramy czystą, chłonną ściereczką lub ręcznikiem papierowym, w taki sposób, aby ściereczka „wchłonęła rozlany płyn. Plam nie należy poddawać wysokim temperaturom, bo można ją utrwalić i nie będzie można jej usunąć. Plamoodporność materiału jednak nie oznacza, że wszystkie zabrudzenia uda się nam usunąć. Plamy np. tłuste, które długo pozostają na materiale nie zawsze da się wyprać. Plamoodporny obrus należy po skończonym przyjęciu (do 24 godzin) uprać zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej jest to temperatura 400C. Nie stosujemy zbyt mocnych detergentów. Ważne jest, aby po praniu obrus wyprasować. Wysoka temperatura odnawia właściwości apretury ochronnej.

Kiedy nałożyć na stół obrus plamoodporny?

Obrusy plamoodporne sprawdzą się podczas organizacji rodzinnych spotkań przy stole podczas Wigilii, Świąt, przyjęć komunijnych, wesel. Bardzo ułatwiają pracę i dbanie o czystość w restauracjach. W okresie lata obrusy plamoodporne sprawdzą się na przyjęciach w ogrodzie, czy na tarasie. Grill, rozluźniona atmosfera i dużo jedzenia sprawia, że nie trudno o plamę. Obecnie dostępne są eleganckie obrusy plamoodporne białe, kolorowe, obrusy w kwiaty, czy z graficznym wzorem. Warto po nie sięgnąć aby ozdobić stół, a dodatkowo zadbać o czystość i estetykę.

Najczęściej kupowane

Jeśli masz pytania...

Dbamy o to, by produkty były najwyższej jakości i dobrane z wielką starannością. Jeśli wahasz się czy produkt będzie odpowiedni dla Ciebie, skontaktuj się ze mną, abym mogła Ci pomóc dokonać wyboru.

Produkt dnia
Duży kubek kwadratowy
Duży kubek kwadratowy
10,17 zł

Udzielamy zniżek na kartę Dużej Rodziny

Rodzaj zniżki:

  • 5 % rabatu przy zamówieniu powyżej 200 zł ( rabat nie łączy się z innymi promocjami)
  • 2,5% rabatu przy zamówieniu do 200 zł ( rabat nie łączy się z innymi promocjami)

Aby uzyskać zniżkę należy przed zakupem przesłać nr karty na adres e-mail sklep@urodastolu.pl.

Po weryfikacji numeru karty, odeślemy kupon rabatowy uprawniający do uzyskania zniżki.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium